Kurumsal

Ziya Şark Sofrası

1982’den 2021’e Çeyrek Asra damgasını vuran lezzet…

Ziya Şark Sofrasının 39.Lezzet yılı..

Etin ateşsiz, közsüz, bulgurla yoğrularak pişirildiği Şanlıurfa. Sıra gecelerinde çiğ köfteyle kavrulmuş, gırtlaklardan çıkan yanık nağmelerin yıldızlara yükseldiği Şanlıurfa. Dünyanın en eski yerleşim merkezi, medeniyetler yatağı, kültür mozaiği. Sıra gecelerinde küçüğe sevgi, büyüğe saygının öğrenildiği, yemenin içmenin ve ikramın sanata dönüştüğü Şanlıurfa. Ve bu kültürle yoğrulmuş Şanlıurfa Birecikli kardeşler, dev restoran zincirleri karşısında geleneksel Şark mutfağını yeniden canlandırmayı kendilerine ideal edindiler. Daha 1982'de Bakırköy'de ilk şubelerini açarlarken bu heyecanı içlerinde duyuyorlardı.

Fatih'te şehrin tam ortasında siz ve sevdiklerinize ; huzurlu, sakin, ferah ve yeşillikler içinde bir ortam hazırladık. Yenilenen Botanik Terasımız 200 kişi kapasiteli, kışın sıcak, yazın serin bir ortam sunmaktadır. 50 kişilik V.I.P. Salonumuz özel dekoru ile size ve sevdiklerinizi özel hissedeceğiniz bir ortam sunar. Şark Salonumuz 100 kişilik olup, Fatih'te Osmanlı ihtişamını sizlere tekrar yaşatıyor.

Ziya Şark Sofrası 1982’den bu yana kaliteli hizmet ve lezzet anlayışından ödün vermeden sizlere hizmet vermeye devam ediyor…